• +90 (532) 393 47 15
  • info@tuzdano.com

Hakkımızda

İnsanoğlu yaşamaya başladığından beri kendini ve gıdalarını korudu. Barınak yaparak kendini; dolaplar yaparak yiyeceklerini sakladı. Anladı ki gıdalarının gözle görülmeyen ortakçıları da vardı. Bu ortakçılardan da korunmak için önce kurutmayı denedi, sonra tuzlamayı buldu. Elektriğin keşfi ile buzdolabı ve soğutmayı buldu. Mikroorganizmaların gelişemeyeceği ortam ve klimalar yarattı. Gıdaları enerji maliyeti ile daha uygun şartlarda sakladı.

Yine aynı mikroorganizmalar tarafından baskı altında bulundurulan kendi bedenini es geçti. Bedenini temiz tutarak ve yıkanarak bu patojenlerden kurtulmak istedi. Gıdalar gibi kurutulacak ve soğutulacak değildi ya. Oysa en doğal antibakteriyel olan tuzdan barınaklar yapma fikri bugün gelişti. Fikrin gelişmesi başladı ama uygulama detayları çözülmüş standart ve estetik malzemeler yoktu.

Tuzdano bu ihtiyaçları belirleyerek yüksek teknoji ve laboratuvar çalışmaları neticesinde araştırmalar yaptı.Ortaya çıkardığı fikirlerin patentlerini aldı. Uygulama üretim detaylarını çözdü ve üretime hazırlandı. İnsan ihtiyaçlarını, sosyal gereksinimlerini ve sanatı göz önünde bulundurken iktisat ve çevre faktörlerini de dikkate alarak bir dizi ürünler geliştirdi.

Şimdi insanlar için yaşanabilir ve sağlıklı ortamlar üretmek için Tuzdano duvar kaplama malzemelerini estetik sunumla ortaya koydu. Evleriniz, iş yerleriniz ve gıda saklama odalarınız için mükemmel çözümler sunuyoruz.

Çankırı kaya tuzu başta olmak üzere Türkiye tuzlarından stratejik tasarımlar geliştiriyoruz. AB, ABD, Arabistan, Japonya, Tayvan’a ihraç etmeyi planlıyoruz.